Web Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı (Uzaktan Eğitim)

(4 DEĞERLENDİRME)
Introduction LearnPress – LMS plugin

Web Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı Sertifika Programı

Bu eğitim programı boyunca C# ve .NET in her bir konusu detaylı bir şekilde ele alınarak katılımcılara aktarılmaktadır. Bu eğitim programı .NET dışında herhangi bir yazılım geliştirme ortamında yazılım geliştirmiş yada yazılım geliştirmeye yeni başlayan kişilerin .NET ve C#''''ı hızlı ve etkin bir şekilde öğrenmeleri amacıyla düzenlemektedir. Aktif olarak devam eden Akademi programlarımız arasında en kapsamlı ve en geniş program olan .NET''in her türlü uygulama altyapısı ele alınmaktadır. Bu eğitim programı C# dili kullanılarak .NET in bütün alanlarını kapsayan ender eğitim programlarından biridir. Eğitim Visual Studio .NET 2010 ve SQL Server 2008 üzerinden yapılmaktadır.

Bu eğitim programının en önemli özelliği Microsoft''un yeni lanse edilen ürünleri olan Visual Studio .NET 2010 ve SQL Server 2008 gibi geliştirme ortamlarınıda kapsıyor olmasıdır. Kurs boyunca her iki platform ile birlikte gelen yeni özelliklerde katılımcılara aktarılacaktır. Bu anlamda bu kurs Türkiye''''deki ilk eğitim programı olma özelliğine de sahip olmuştur.

İçerik?

Temel C# Konuları
Temel programlama teknikleri, nesne yönelimli programlama kavramı, I/O işlemleri ve C# Akademi programında ele alınan bütün kavramlar. Bu kapsamda C# programlama dili her yönüyle sıfırdan ele alınacak ve temel programlama altyapısı oluşturulacaktır. Bu bölümde ayrıca son sürümü yayınlanan C# 4.0 ''daki yeniliklerde anlatılacaktır. İçerik kapsamında C# 4.0 ile birlikte gelen LINQ, LINQ To Sql ve Linq To Xml gibi konularda ele alınmaktadır. Bu anlamda Türkiye''nin ilk profesyonel programı niteliğindedir.

İleri C# Konuları
Exception handling, Event tabanlı programlama, reflection (yansıma), OOP Tasarım Desenleri (Design Patterns), katmanlı tasarım mimarisi, COM ve Windows API lere erişim gibi birçok ileri seviyedeki C# konuları ele alınacaktır. Bu aşamada Windows ve Web uygulamalara temel bir giriş yapılacak ve örnekler bu tür görsel uygulamalar üzerinden anlatılacaktır.

SQL Server ve Veritabanı Kavramı
Günümüzde en çok kullanılan veritabanı yönetim sistemi olan SQL Server bir programcı perspektifi ile alınacaktır. SQL Server ile ilgili her türlü bilgi, tablolar, SP oluşturma, indeksleme, ilişkisel tablo tasarımı, transaction, fonksiyonlar,görünümler, T-SQL ve yönetim ekranları detaylı bir şekilde incelenecektir. SQL Server''ın .NET ile entegrasyonu (SQLCLR) detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Kursa katılanlar eğitimin tamamını SQL Server 2008 uygulama ortamı üzerinden öğreneceklerdir.

ADO.NET ve Veritabanı Uygulamaları Geliştirme
Her türlü uygulamanın temel görevlerinden birisi olan veriye erişim eyleminde kullanılan Data Erişim kütüphanesi ve .NET in data erişim altyapısı olan ADO.NET kurs kapsamında detaylı olarak ele alınacak ve gerçek örneklerle konular anlatılacaktır. Bağlantılı(connected) ve bağlantısız(disconnected) katman, transaction kavramı gibi konuların yanı sıra veri erişimi konusunda dikkat edilmesi gereken konular gibi her türlü veri erişim konusu detaylı bir şekilde ele alınacaktır. Bu bölümde aynı zamanda XML standartları (XSL, XSLT, XQuery vs) işlenecek ve .NET in XML veri kaynakları için tasarlanmış olan kütüphaneleri anlatılacaktır. Ayrıca yine yakın bir zamanda çıkan ADO.NET 4.0 deki yeni özelliklerde katılımcılara aktarılacaktır. Özellikle SQL Server 2008 ''in CLR ile entegrasyonu sonrasında değişen ADO.NET kütüphaneleri ayrıntılı bir şekilde incelenecektir.

ASP.NET 4.0 Uygulamaları Geliştirme
Belkide .NET in en önemli uygulama alanı olan ASP.NET kursun en önemli bölümlerinden biri olacaktır. ASP.NET ile web uygulaması geliştirme, ASP.NET web kontrollerini kullanma, doğrulama kuralları, regex, istemci taraflı betikleri(javascript) kullanma gibi temel konuların yanı sıra, caching (ön belleğe alma), durum yönetimi, kullanıcı tanımla kontroller, Ajax tabanlı geliştirme, kullanıcı asıllama ve yetkinlendirme gibi ileri seviye konularda detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Ayırca yine diğer konularda olduğu gibi geçtiğimiz aylarda son verisyonu çıkacak olan ASP.NET 4.0 ''i bu kursta tamamen öğrenmiş olacaksınız. ASP.NET 4.0 çok fazla değişiklik ve iyileştirme ile gelmiştir.

İleri .NET Konuları
Serialization, Soket ve Ağ programlama, Multi-Threading, Asenkron Çağrımlar, Dağıtık Transaction Mimarisi, Versiyonlama teknikleri ve burada bahsedilmeyen .NET'' in bir çok alt konusu kısacası .NET ile ilgili bağımsız ele alınabilecek her konu kurs kapsamında anlatılacaktır.

XML Web Servisi Geliştirme ve Servis Mimarisi
Web servisleri günümüzde dağıtık mimarili yazılım sistemleri ve uygulamaların entegrasyonu söz konusu olduğunda ilk akla gelen standartlardan birisidir. Bu kursta Web servisleri standartları (SOAP,WSDL,DISCO vs) ve amacı, web servislerini oluşturma, web servislerine senkron ve asenkron erişim, WSE (Web Service Enhancment) gibi konular ele alınarak katılımcıların dağıtık düzende ne şekilde uygulama geliştirebilecekleri ele alınacaktır. Web servislerine ek olarak .NET in bir diğer dağıtık uygulama geliştirme mimarisi olan WCF''e de giriş yapılacaktır..

Kimler Katılabilir?

Microsoft platformlarında programcı veya çözüm geliştirici olmak uzman adaylarının katılabileceği eğitimler ve sertifikasyon paketleridir. Bu eğitimlere katılabilmek için temel programlama ve algoritma yazma bilgisine sahip olması şart. bu konuda bilgi ve tecrübeye sahip olmayan uzman adaylar için özel temel programlama eğitimleri düzenlenir.

Kazanımlar ve Beceriler?

 • Web uygulamaları geliştirmek
 • Windows tabanlı uygulamalar geliştirmek
 • İş çözümleri ile mimarinin belirlenmesi ve uygulamaların geliştirilmesi
 • Veritabanı yönetimi

Sınav ve Sertifikalar?

Bu eğitimlerin sonunda katılımcılar değişik kategorilerde MCDBA, MCAD, MCSD, MCTS, MCITP sertifikalarını almak için gerekli bilgi ve beceriye sahip olurlar.

Programın Sunduğu İş Olanakları?

 • Uygulama Geliştrici
 • Çözüm Geliştirici
 • Proje Lideri - Yöneticisi
 • Yazılım Mühendisi
 • Teknik Danışman
 • Bilgi İşlem Yöneticisi
 • Üniversite Öğrencileri
 • Üniversitelerin Bilgisayar ve Grafik Bölümlerinde Okuyan Öğrenciler

Ders İçeriği

 • Döküman 6
 • Sınav 1
 • Süre 80 Saat
 • Seviye Bütün Seviyeler
 • Eğitim Dili Türkçe
 • Öğrenci 119
 • Sertifika Var
 • Değerlendirmeler Proje
Erhan Kaya

Web Yazılım Uzmanı

Web Yazılım Uzmanı

DEĞERLENDİRME

Değerlendirme Ortalaması

4.8
4 Değerlendirme

Değerlendirme Detayı

5 yıldız
3
4 yıldız
1
3 yıldız
0
2 yıldız
0
1 yıldız
0

  Sınav

  Sınav zordu ama kaliteliydi. Teşekkürler

Yazılım Eğitimi (.Net)

215
4
Fiyat Sorunuz

Seo Eğitimi

238
4
Fiyat Sorunuz